Estetyka

Każdy marzy o pięknym uśmiechu, ale nie zawsze wystarczy stosowanie dobrej pasty i szczoteczki. Czasem szczęściu trzeba pomóc. U nas możesz liczyć na kompleksowe kosmetyczne korekty zarówno kształtu, jak i barwy zębów.

Skaling i czyszczenie osadów

Oczyszczanie zębów z kamienia i osadów jest zabiegiem profilaktycznym i estetycznym. Gromadzący się kamień wnika pod dziąsło coraz głębiej i uszkadza mocowanie zęba. Regularne stosowanie skallingu przeciwdziała paradontozie i pozwala na dłuższe zachowanie własnych zębów. Usuwanie innych osadów (np. po kawie, herbacie, papierosach) zacznie poprawia estetykę naszego uśmiechu.

Korekta kszatłtu zębów

Jeśli nie podoba Ci się kształt Twojego zęba, być może uda nam się temu zaradzić. Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, więc zapraszamy do gabinetu.

Niwelowanie nadmiernych przestrzeni międzyzębowych

Nie musisz znosić widoku szpar między swoimi zębami. Jest kilka metod, które pozwalają je zniwelować. W naszym gabinecie odpowiednią metodę dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta. W większości przypadków znajdujemy złoty środek.

Wybielanie zębów

- Wybielanie pojedynczych zębów martwych. Często po leczeniu kanałowym występują przebarwienia tkanki zęba. Dawniej jedynym sposobem poprawy estetyki było zakładanie korony. W chwili obecnej mamy możliwość przeprowadzenia skutecznego wybielania takiego zęba, bez naruszenia jego tkanek i bez skutków ubocznych.
- Wybielanie wszystkich zębów. Decydując się na ten zabieg pacjent powinien zdawać sobie sprawę, że przed wybielaniem muszą być wypełnione wszystkie ubytki w zębach (by wewnętrzne tkanki zęba nie miały kontaktu z preparatem wybielającym), natomiast po wybieleniu zębów może wystąpić konieczność wymiany wypełnień w odcinku przednim (ze względów kosmetycznych). W czasie zabiegu i po nim czasami występuje przejściowa nadwrażliwość zębów.

Nakładki relaksacyjne

Nakładki relaksacyjne są stosowane w przy nocnym zgrzytaniu i nadmiernym ścieraniu się zębów. Najczęściej potrzebują ich pacjenci, którzy żyją w ciągłym stresie i często zaciskają zęby. Nakładka powoduje, że w czasie nocnego spoczynku relaksują się i mięśnie i stawy, a również są chronione powierzchnie zębów przed starciem.Zofia Adamowska-Wruk
Prywatna Praktyka Stomatologiczna

tel. kom: +48 503 782 881

tel.: +48 56 697 47 87

email: twoj@dentysta-brodnica.pl


ul. Kościelna 4, 87-300 Brodnica


Godziny przyjęć:
Pn: 15:30-20:00, Wt: 13:00-19:00, Śr: 12:00-14:00, Cz: 13:00-19:00, Pt: 12:00-14:00
Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym


Umów wizytę przez telefon
 +48 503 782 881