Leczenie dzieci

Małych pacjentów przyjmujemy ze szczególną starannością. Sposób leczenia i zabiegi są tłumaczone krok po kroku w czasie całego procesu. Wszystkie wizyty kończą się sukcesem młodego pacjenta oraz nagrodą za efektywną współpracę z lekarzem.

Bezstresowe wizyty

Aby mały pacjent czuł się komfortowo w gabinecie stomatologicznym warto rozpocząć wizyty, gdy leczenie nie jest jeszcze bezwzględnie konieczne, a spotkanie z dentystą sprowadzać się może do „wycieczki w ciekawe miejsce”. Wtedy dziecko powoli zapoznaje się z gabinetem. Ogląda sprzęt, uczy się, jak skutecznie czyścić ząbki, może także pojeździć w górę i w dół na fotelu stomatologicznym. Z czasem nabiera zaufania do personelu. W sytuacji, gdy leczenie okazuje się koniecznością - dziecko z radością przychodzi do gabinetu i z chęcią współpracuje z lekarzem.

Leczenie zębów mlecznych

Zęby mleczne również wymagają leczenia. Ostatnie zęby mleczne zwykle wypadają około 12-14 roku życia. Czy nie jest to wystarczająco długi okres czasu, by dokuczyły dzieciom i ich rodzicom? Aby zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom - warto pomyśleć o tym zawczasu.

Leczenie zębów stałych

Pierwsze zęby stałe pojawiają się już około 5-6 roku życia po to, by służyły do jego końca. Małe dziecko może nie zdawać sobie z tego sprawy - stąd kłopot, by przekonać je do przeprowadzania systematycznych zabiegów higienicznych. Częste kontrole w gabinecie stomatologicznym pozwalają wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości i interweniować już w początkowej fazie. Wówczas zabieg może być przeprowadzony szybko i delikatnie, a co za tym idzie bezstresowo.

Lakowanie zębów stałych

Świeżo wyrżnięte zęby stałe w odcinkach bocznych posiadają na swojej powierzchni bruzdy, w których często gromadzą się resztki spożywanego pokarmu. Małe dziecko zwykle słabo sobie radzi z dokładnym oczyszczaniem tych miejsc. (Pamiętajmy, że pierwsze stałe zęby trzonowe pojawiają się już około 6-ego roku życia). Założenie laku powoduje zniwelowanie tych zagłębień i w efekcie zdecydowanie zmniejsza zaleganie osadów, a co za tym idzie ogranicza występowanie próchnicy i innych ubytków.Zofia Adamowska-Wruk
Prywatna Praktyka Stomatologiczna

tel. kom: +48 503 782 881

tel.: +48 56 697 47 87

email: twoj@dentysta-brodnica.pl


ul. Kościelna 4, 87-300 Brodnica


Godziny przyjęć:
Pn: 15:30-20:00, Wt: 13:00-19:00, Śr: 12:00-14:00, Cz: 13:00-19:00, Pt: 12:00-14:00
Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym


Umów wizytę przez telefon
 +48 503 782 881